Pocket Option'da Risk ve Para Nasıl Yönetilir

Pocket Option'da Risk ve Para Nasıl Yönetilir


İşlem Başarısının İki Yüzü

Ticarette başarılı olmanın iki kritik unsuru vardır, bunlar pozitif getiri sağlamak ve riski yönetmek. Pozitif getiri riski azalttığı ve riskin azaltılması pozitif getiriyi artırdığı için ikisi birbirine çok bağlıdır, ancak ticari başarıya ulaşmak için her ikisine de bağımsız olarak dikkat etmeliyiz.

Yeni tüccarlar ve pek çok yeni olmayanlar da neredeyse sadece getiri elde etmeye odaklanma eğilimindedir, biz buna ticaretin üst tarafı diyoruz ve potansiyel dezavantajına herhangi bir dikkat göstermiyoruz. arama riski.

İkili Opsiyonlarla Risk Yönetimi Riski doğru bir şekilde yönetmezsek, pozitif getiri sağlayan bir plan yapmak yeterli değildir. Kesinlikle bize olumlu bir beklenti sağlayan bir ticaret planı ve stili geliştirmemiz gerekiyor ve bu olmadan zamanla para kaybedeceğiz, ancak bu arada savunma da oynamalıyız. ve hesabımızı koruyun.

Risk yönetiminin önemini açıklamak için güzel bir örnek, yüksek kaldıraçlı ürünlerle ticaret yapan tüccarları, bunu kısa vadenin ötesindeki zaman dilimleriyle yapmaya çalışmakla karşılaştırmaktır. Bir tüccar,% 0,1'lik hamleleri yakalamaya çalışabilir ve bir işlemden% 3'lük bir getiri beklediğimiz ve belki bunun üçte birini veya% 1'ini riske attığımız yerde 30: 1 kaldıraç kullanabilir.

Ticaret bize karşı% 0,03 oranında hareket ederse, bunun dışında kalıyoruz çünkü bu, ticarette çok yetenekli olsak bile güvenle üstlenebileceğimiz en büyük hareket. Bunun yerine bu stratejiyi, bu koruma olmadan birkaç gün süren pozisyon ticareti yapmak için kullanmaya karar verirsek, pozisyonumuz kolayca aleyhimize% 3 oranında gidebilir.

Bu kaybı telafi etmek için 30 başarılı işlem gerekecek ve kendimizi asla bir kaybedenle telafi etmek için bu kadar çok kazanan işlemin gerekli olduğu bir konuma getirmek istemiyoruz. Daha da kötüsü, bu tek kayıpla hesabımızdaki tüm parayı kaybettik ve daha fazla para yatırmadıkça hesabımızda daha fazla işlem olmayacak.

Sadece bir aptal, normal dalgalanmaların bile bizi yok edeceği durumlarda tüm hesap bakiyesini riske atabilirken, bazı tüccarlar riskleri bu kadar büyük ölçüde ihmal ediyor, stopları kullanmıyor ve marj çağrısı gelene kadar umutsuzca pozisyon kaybetmeye devam ediyor. .

Teminat çağrıları aslında o kadar da nadir değildir ve aslında hesabınızı havaya uçurduğunuz anlamına gelir ve hatta ticaretten önce orada olanın ötesinde aracılık parasına borçlu olabilirsiniz.

Ne alırsak alalım, yüksek kaldıraçlı ürünlerden uzun vadeli yatırımlara kadar, risk yönetimi, hesaplarımızı yönetmede merkezi bir rol oynamalıdır, aksi takdirde ciddi bir sorun yaşayabiliriz.


İkili Opsiyon Ticareti ile Risk Yönetimi

Pocket Option'da Risk ve Para Nasıl Yönetilir
İkili opsiyon ticareti, birkaç önemli şeyi yönetmeyi kolaylaştırır ve bu, daha yeni ve daha az deneyimli veya başarılı tüccarlar için büyük bir avantajdır ve basitleştirilen bu temel unsurlardan biri risk yönetimidir.

İkili opsiyon ticareti yaparken risk yönetimi konusunda endişelenmemize veya daha az endişelenmemize gerek yok, çünkü tüm paramızı ikili opsiyonlarla kolayca kaybedebiliriz, bu tür ticaretle riski yönetmek çok daha kolay.

Pek çok tüccar için risk yönetiminin en zorlu kısmı, riskimizi geri dönüş için çekimle nasıl dengeleyeceğimizi bulmaktır. Aradığımız getiri ne kadar yüksek olursa, ticarette o kadar fazla risk almamız gerekir, çünkü daha büyük karlar bize karşı daha büyük hamleler yapmaya istekli olmamızı gerektirir ve bize karşı daha büyük hamleler kendimizi daha büyük kayıplara maruz bırakmak anlamına gelir.

İkili opsiyonlar hem riski hem de alım satımla getiriyi tanımlar ve her ikisi de ticarete girmeden önce tamamen bilinir. Ya seçenek için ödediğinizi kaybedersiniz ya da hedefe ulaşıldığında seçeneğin ödediği belirli bir miktarı kazanırsınız ve arada hiçbir şey kalmaz, endişelenecek gri alan yoktur.


Riski tanımlamak işleri gerçekten basitleştirir ve herhangi bir ticaretteki riski sadece bir işlemde kaybetmeye hazır olduğumuz maksimum tutarı belirleyerek tanımlayabilir ve bunun için zararı durdurabilirken, kayıpları durdurma yalnızca piyasa açıkken işe yarar ve piyasalar kapalıyken pozisyon tutan hiç kimse bu koruma şeklini tam olarak kullanamayacaktır.

Bu nedenle, birçok trader kapalı piyasa saatlerinde asla pozisyon tutmaz çünkü risklerini yönetmeyi seçerler ve bu zamanların çok riskli olduğunu düşünürler. Bu, bunu yapmanın istenmeyen bir şey olduğu anlamına gelmez, ancak bu ek riski başka bir şekilde yönetmemiz gerekecek, belki de daha küçük ticaret yaparak veya zile yakın pozisyonları kırparak, en azından riski yöneteceksek. düzgün.

İkili opsiyon tacirlerinin bu tür şeyler için asla endişelenmesi gerekmez ve ikili opsiyon ticaretine girdikten sonra herhangi bir kararın alınmasına gerek yoktur. Birçok tüccarın yaşadığı mücadelelere ve alım satımlarda yapabilecekleri büyük hatalara aşina olanlar, özellikle bir alım satımla kar potansiyelinin mantıklı olduğundan çok fazla risk alırken, ne kadar büyük olduğunu anlayacaklardır. bir ticarette işlem tanımlı bir risk olabilir.

Örneğin bir hisse senedi işleminde 50 sent kazanmak istiyorsak ve aleyhimize olan pozisyonları bundan daha fazla veya daha fazla kaybetmeye devam ediyorsak, sadece sorun istiyoruz ve bu sorun gelecek. Örneğin 3: 1 risk ödül oranına duyulan ihtiyacı sık sık okursunuz, bu da potansiyele ihtiyacınız olduğu ve bir işlemde riske ettiğiniz miktarın üç katını kazanmak için ateş etmeniz gerektiği anlamına gelir ve bu ideal oran olsun ya da olmasın, biz bu şeylere dikkat etmeniz gerekiyor.

İkili opsiyonlarla risk ödül oranı, doğası gereği 1: 1'den daha azdır ve bu, riske dönüş oranının daha yüksek bir oranını kullanmaktan daha az ideal olsa da, doğru bir şekilde çekmek için gerçek bir beceri ve bilgi gerektirir.


En azından ikili opsiyon tüccarları, daha az yetenekli tüccarların aldıkları, felaket için bir reçete olan, daha küçük miktarlar elde etmek için çok daha büyük miktarları riske attıkları, riske dönüş oranlarına büyük ölçüde zarar vermiyorlar.

İyi tüccarlar zararlarını sınırlandırırken ve kârlarının devam etmesine izin verirken, zayıf tüccarlar genellikle kazançlarını sınırlandıracak, küçük bir miktar yapıldığında ve kaybetmek istemeyecek, kaybeden tarafta işlemlere kendilerinden çok daha uzun süre dayanacaklar. hesaplarını bu şekilde toparlamalıdır.

İkili opsiyon ticaretinde bunların hiçbiri yoktur ve yine de kendinize zarar verebilecek olsanız da, bunu yapmak diğer ticaret türlerinde olduğu kadar kolay değildir. Elbette, ödül-risk oranını iyi yönetmeyi öğrendikçe, bu artık bir endişe haline gelmez, ancak oraya yolculuk oldukça pahalı olabilir.

İkili Opsiyon Ticareti ile Risk Nasıl Yönetilir

Pocket Option'da Risk ve Para Nasıl Yönetilir
Alım satım riskini yönetmeye çalışırken bakmamız ve aslında çok yakından bakmamız gereken ilk şey, beklenen getirilerimizdir.

Olumsuz bir beklenti varsa, bu kişinin en azından beklentilerinin olumlu olduğu noktaya gelene kadar gerçek parayla hiç işlem yapmaması gerektiğini veya buna dayalı olarak en azından makul bir beklenti olduğunu söyleyebiliriz. önceki sonuçlar.

İkili opsiyon ticareti yapmaya başladığımızda, aksini gösterene kadar ticaret avantajımız olmadığını, alım satımdan olumlu bir beklentimiz olmadığını varsayabiliriz. Bu nedenle, diğer her şeyin gerçekle aynı olduğu gerçek bir yazılım platformunda simüle edilmiş bir hesapla ticaret yapmak çok önemlidir.

Bunu yapmazsak, sadece kumar oynuyoruz ve tüm bunları karlı olacak kadar iyi anlamaya çalışırken tüm kayıplarımızı karşılayacak kadar paramız yoksa, sadece belaya doğru ilerliyoruz. Kullanacak paramız olsa bile, kendimize bu yaklaşımdan yeterince değer alıp almadığımızı, belki de parayla yeterince eğlendiğimizi ve bunun bizim için pek bir anlamı yok ve bunun geldiği yerde daha fazlasına sahip olduğumuzu sormalıyız.

Bu nedenle, ikili opsiyonlarda başarının ilk ve en önemli bileşeni, riski yöneterek korumamız gereken karların olduğu ilk etapta karlı hale gelmektir. Bundan önce, zararlarımızı olabildiğince sınırlayarak kendimizi koruyoruz ve genel olarak kâr olmadığında tek olan kayıpları sınırlamaktır.

İkili opsiyon ticareti ile risk yönetiminin tek bir bileşeni vardır ve o da risk boyutudur. Bu, yeni veya daha az yetenekli tüccarlar için güzel bir şey çünkü ticaret boyutu, tüccarların riski yönetirken yönetmesi gereken birkaç şeyden sadece biri ve aynı zamanda en basit olanı.


İkili opsiyon ticaretini kaybetmekten daha fazla para kazanacağımızı düşünmek için iyi bir nedene sahip olmadan önce, ticaret boyutumuzu olabildiğince düşük tutmalıyız, tercihen oyun parası kullanarak.

Bunu gerçek parayla yapabileceğimizi hissettiğimiz noktaya geldiğimizde, ki bu gerçekten sadece oyun parasıyla para kazanabileceğimizi gösterdiğimizde olmalı, yakın ödeme yapmamız gerekecek pozisyonlarımızın büyüklüğüne dikkat ediyoruz ki riski doğru bir şekilde yönetemiyoruz ve hesaplarımızı alaşağı ediyor, hatta çöküyoruz.

Tüccarların doğal eğilimi, riski yönetme anlayışına sahip olmamaktan çok büyük ticaret yapmaktır. Yeni bir tüccar, işlem başına hesap bakiyesinin% 10'unu riske atabilirken, deneyimli ve başarılı bir tüccar, ticaret planları çok daha iyi ve çok daha kanıtlanmış olsa bile, yalnızca% 1'i riske atmak isteyebilir.

Bunların hepsi matematik ve istatistik meselesidir ve iyi tüccarlar avantajlarını bilir ve buradan olasılıkların rastgele dağılımlarından ortaya çıkan dezavantajlarını yönetilebilir bir seviyeye kadar tutmaya çalışırlar. Bu nedenle, yolun sonunda hala ticaret yapıyorlar ve para kazanıyorlar, ancak ticarette iyi olabilecek ancak riski yeterince iyi yönetemeyen bir başkası olamayabilir.

Ne kadar iyi olursanız olun, herkes on veya daha fazla işlemin gerisinde kaldığı bir noktaya gelebilir ve bu gerçekleştiğinde kendimize ne şekilde olacağımızı sormamız gerekir. İşlem başına% 10 riske giriyorsak, bu bizi ortadan kaldırır, ancak yalnızca% 1 işlem yapıyorsak, bu düşüşü yönetilebilir% 10'a indirir.

Bu nedenle deneyimli ikili opsiyon yatırımcıları işlem başına% 1-2'den fazla riske girmemenizi söyler ve% 2 çok yetenekli ikili opsiyon işlemcileri için daha fazladır ve o zaman bile buradaki risk çok iyi tüccarlar için bile çok büyük olabilir. . Yine de% 1 herkes için daha mantıklı ve özellikle bu oyunda daha yeniyseniz ve her şeyi çözdüğünüzden tam olarak emin değilseniz.

Bu, birçok yeni ikili opsiyon işlemcisinin hata yaptığı kısımdır ve işlem başına% 5 veya daha fazla riske girdiklerini görürsünüz ve bu, riski yeterince yönetemediği için en iyi tüccarlar için bile kötü bir fikirdir. ne kadar iyi olursan ol.

Ticaret boyutlarını makul tutarak, ikili opsiyon yatırımcıları en azından aradıkları başarı yolunda en azından kendilerine zarar vermeyecekleri bir ortam yaratabilirler.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!