Pocket Option'daki Momentum göstergesiyle nasıl işlem yapılır?

Pocket Option'daki Momentum göstergesiyle nasıl işlem yapılır?

Göstergeler, tüccarlara pozisyonları açma ve kapatma konusunda karar vermede yardımcı olur. Bunların farklı türleri vardır. Bu makale, tüccar Martin Pring tarafından popüler hale getirilen Momentum göstergesi hakkındadır.

Momentum göstergesi nedir?

Momentum göstergesi, cari fiyatı ölçen ve bunu uzlaşma döneminin başlangıcındaki kapanış fiyatına bölen bir araçtır. Cep Seçeneği teklifindedir ve momentum göstergeleri grubuna aittir.

Cep Seçeneği tablosunda Momentum göstergesi nasıl ayarlanır

İlk olarak, Pocket Option hesabınıza giriş yapın. Grafik analizi simgesini bulun ve üzerine tıklayın. Grafik analiz penceresi 3 sekme dahil olarak görünecektir. İlki göstergeleri içerir. Momentum göstergeleri grubunu seçmelisiniz. Ardından, listede sağ tarafta açılacak olan 'Momentum'u görebileceksiniz.

Ardından gösterge ayarlarının bulunduğu pencereyi göreceksiniz. Momentum çizgisinin rengini ve genişliğini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, kullandığınız zaman dilimine ve stratejiye bağlı olarak süresini de değiştirebilirsiniz. Daha gelişmiş ticaret için kaynağı değiştirme olasılığı da vardır, ancak varsayılan olarak bırakmanızı tavsiye ederim. Göstergenin çizildiği değeri tanımlar.

Momentum, fiyat grafiğinizin altında ayrı bir pencerede görünecektir. 0 çizgisi olarak işaretlenen dönemde ilk kapanış fiyatının kabul edilen değeri etrafında salınan bir çizgi şeklini alır.

Momentum on Pocket Option ile nasıl ticaret yapılır?

Genel olarak Momentum, ilk kapanış fiyatı ile mevcut fiyat arasındaki farkı gösterir. Fiyat, n döneminden itibaren kapanış fiyatına göre düşerse, gösterge 0 çizgisinin altına düşecektir. Fiyat yükselirse, gösterge onunla birlikte büyüyecektir.

Bir ticaret pozisyonu açmadan önce genel piyasa durumunu analiz etmelisiniz. Fiyat hareketlerini tahmin etmek için haberlerle güncel kalın. Seçtiğiniz zaman dilimini ayarlayın. En iyi sonuçları almak için çeşitli periyotlarla iki Momentum göstergesi kullanın. İlki mevcut trendin teyidi (periyot 20) ve ikincisi bir sinyal hattı (3. periyot) olarak kullanılmalıdır.

Momentum ile uzun süre devam edin

İki Momentum göstergesi yardımıyla uzun bir pozisyon açmak için genel fiyat hareketini değerlendirmelisiniz. Grafiğe bakın ve fiyatın yükselip yükselmediğini kontrol edin. Ardından, dönem değeri 20 olan Momentumu görün. Orta çizginin üzerine çıkarsa, yükseliş trendinin onayını aldınız. Son adım, 3. periyotlu ikinci Momentumun aşağıdan yukarıya 0 çizgisini geçtiği ve yükselmeye devam ettiği anı yakalamaktır.

Pocket Option'daki Momentum göstergesiyle nasıl işlem yapılır?
İki Momentum göstergesiyle potansiyel uzun pozisyonlar

Momentum ile kısa gidin

Kısa pozisyon açabilmek için fiyat grafiğinde düşüş trendini görmelisiniz. İlk Momentum (20) ile onaylayın. 0 çizgisinin altında hareket ediyorsa piyasada kesinlikle düşüş var. Şimdi, ikinci Momentumun aşağı inerken 0 çizgisini geçmesini bekleyin. Bunlar, kısa bir ticaret açmanız için iyi noktalar.

Pocket Option'daki Momentum göstergesiyle nasıl işlem yapılır?
İki Momentum göstergeli potansiyel kısa pozisyonlar

Son sözler

Momentum göstergesi, birçok ticaret stratejisinde yaygın olarak kullanılır. Oldukça basittir ve gecikmez. Yine de, başarıyı garanti edebilecek hiçbir gösterge veya strateji olmadığını unutmamalısınız. Kazanma şansınızı güçlendirmek için Momentum'u Bollinger Bantları gibi başka bir gösterge ile birleştirebilirsiniz. Aşağıdaki örnek tabloyu inceleyiniz.

Pocket Option'daki Momentum göstergesiyle nasıl işlem yapılır?
Bollinger bantları ile birlikte momentum göstergesi

İyi haber şu ki, Pocket Option platformunda ücretsiz bir demo hesabı var. Sanal para ile sağlanır ve kullanabileceğiniz herhangi bir zaman sınırı yoktur. Bu, yeni göstergeleri, farklı dönemleri ve kombinasyonları test etmeniz için harika bir yerdir.

Aşağıdaki yorumlar bölümüne bir yorum bırakmanızı tavsiye ederim. Sizden haber almaktan gerçekten memnun olurum!

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!