Pocket Option Güç Trendi Ticaret Stratejisi

Pocket Option Güç Trendi Ticaret Stratejisi
Çevrimiçi elektronik sözleşme pazarları ticaret dünyasını değiştirdi. Birçok insan hızlı para kazanma umuduyla ticarete atıldı ve birçoğu başarılı oldu. Tüccarlar, kâr için menkul kıymetler satın alma veya satma eğilimindedir. Hisse senetleri, borçlar, türevler, emtialar ve diğerleri arasında forex gibi farklı piyasalarda çalışırlar ve bir tür yatırım veya varlık sınıfında uzmanlaşabilirler.

Tüccarlar genellikle kendi analizlerini de yaparlar. Bir ticaret katındaki bireysel teklifler ve emirlerin eski zamanlardaki klişesine rağmen, çoğu tüccar zamanlarını telefonda veya bilgisayar ekranlarının önünde, performans çizelgelerini analiz ederek ve ticaret stratejilerini parlatarak geçiriyor - çünkü kar elde etmek çoğu zaman tamamen aynı şeydir. zamanlama.

Hata yapmayın, tüccarlar başarı için farklı stratejiler kullanırlar. Örneğin, RSI'ye dayalı “Güç Trendi” adlı bir stratejiyi tartışalım. Strateji, neredeyse tüm ticaret platformlarında turbo seçenekleri için harika çalışıyor. Her şeyi bir perspektife oturtalım ve pazara stratejimizin prizmasından bakalım.


Power Trend Stratejisi için ticaret araçları nasıl kurulur?

Yukarıda belirtildiği gibi, Power Trend sistemi yalnızca RSI gerektirir. Göreceli güç endeksi (RSI), finansal piyasaların analizinde kullanılan teknik bir göstergedir. Yakın tarihli bir işlem döneminin kapanış fiyatlarına dayalı olarak bir hisse senedi veya piyasanın mevcut ve tarihsel gücünü veya zayıflığını grafik haline getirmeyi amaçlar. Gösterge, göreceli güçle karıştırılmamalıdır. Pocket Option terminali, standart ticaret araçları seti olarak RSI sunar

. RSI'yi etkinleştirmek için diğer seçenekler arasından seçin.

RSI, bir osilatör (iki uç arasında hareket eden bir çizgi grafik) olarak görüntülenir ve 0 ile 100 arasında bir okuma yapabilir. Gösterge ilk olarak J. Welles Wilder Jr. tarafından geliştirildi ve 1978'deki çığır açıcı kitabı “Yeni Kavramlar”da tanıtıldı. Teknik Ticaret Sistemlerinde”. RSI'nın geleneksel yorumu ve kullanımı, 70 veya üzerindeki değerlerin, bir menkul kıymetin aşırı satın alındığını veya aşırı değerlendiğini ve bir trendin tersine çevrilmesi veya fiyatta düzeltici bir geri çekilme için hazırlanabileceğini göstermesidir. 30 veya altındaki bir RSI okuması, aşırı satım veya düşük değerli bir durumu gösterir.

Power Trend Stratejisinde RSI'yı farklı bir şekilde kullanıyoruz.

Tüccarlar, göstergenin fiyat hareketini çoğalttığını fark ettiler: bir yükseliş varsa, RSI'daki sinyal çizgisi yükselecektir. Göreceli Güç Endeksi Çizgisinin zirveleri, piyasayı yorumlamak için ek bir araç haline getirir.

Hisse senedi veya varlığın birincil eğilimi, gösterge okumalarının doğru bir şekilde anlaşıldığından emin olmak için önemli bir araçtır. Örneğin, tanınmış piyasa teknisyeni Constance Brown, CMT, yükseliş trendinde RSI'da aşırı satım okumasının %30'dan çok daha yüksek olduğu ve düşüş trendi sırasında RSI'da aşırı alım okumasının çok daha düşük olduğu fikrini destekledi. %70 seviye.


Power Trend stratejisiyle nasıl ticaret yapılır?

Trende uygun aşırı alım veya aşırı satım seviyelerinin kullanılmasıyla ilgili bir kavram, trende uyan ticaret sinyallerine ve tekniklerine odaklanmaktır. Başka bir deyişle, fiyat yükseliş eğilimindeyken yükseliş sinyalleri ve bir hisse senedi düşüş eğilimindeyken düşüş sinyalleri kullanmak, RSI'nin oluşturabileceği birçok yanlış alarmın önlenmesine yardımcı olacaktır.
  • RSI'nin aşağıdan yukarıya doğru bir kırılma sırasında CALL sözleşmesini satın alın.
Pocket Option Güç Trendi Ticaret Stratejisi
  • RSI'nin yukarıdan aşağıya bir kırılması sırasında PUT sözleşmesini satın alın.
Pocket Option Güç Trendi Ticaret Stratejisi
Son kullanma, iki mum oluşumuna eşittir.

Ayrıca herhangi bir zaman dilimini kullanabilirsiniz. RSI parametreleri değişmeden kalır.

RSI aşırı satım okuması oluşturduğunda ve ardından fiyattaki buna bağlı olarak daha düşük düşüşlerle eşleşen daha yüksek bir düşük değer oluşturduğunda bir yükseliş sapması meydana gelir. Bu, yükselen yükseliş momentumunu gösteriyor ve aşırı satım bölgesinin üzerinde bir kırılma, yeni bir uzun pozisyonu tetiklemek için kullanılabilir.

RSI aşırı alım okuması oluşturduğunda ve ardından fiyattaki daha yüksek seviyelere karşılık gelen daha düşük bir zirve oluşturduğunda düşüş eğilimi oluşur.

Fiyat daha düşük dipler oluştururken RSI daha yüksek dipler oluşturduğunda bir yükseliş sapması tanımlanır. Bu geçerli bir sinyaldi, ancak bir hisse senedi istikrarlı bir uzun vadeli trenddeyken farklılıklar nadir olabilir. Esnek aşırı satım veya aşırı alım okumaları kullanmak, daha fazla potansiyel sinyali tanımlamaya yardımcı olacaktır.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!