Pocket Option ile Başarılı Ticaret için 40 İpucu

Pocket Option ile Başarılı Ticaret için 40 İpucu

İpucu 1: Bu işte kalmak istiyorsanız, "umudu kapıda bırakın ve kaybı durdurun".

2. İpucu: Ticarete başladığınızda (bir pozisyon açın), hatalı olduğunuza dair işaretler aramaya başlayın. Onları görürseniz, kaybı durdurma noktasına ulaşmadan önce çıkın.

3. İpucu: Ticaret, bir fabrikada çalışmak gibi yorucu olmalıdır. Ticarette bir garanti varsa, bu: "heyecanlı tüccarlar hesaplarını tüketir".

4. İpucu: "Bir sonraki sıcak şeye" atlamayın. Planınızı geliştirin ve takip edin.

İpucu 5: Var olmayan malların diğer tüccarlarıyla ticaret yaparsınız. Ticaretin arkasındaki psikolojiyi ve duyguları hesaba katmalısınız (hissetmelisiniz).

6. İpucu:Kendi duygularınızın farkında olun. Mantıksız davranış, her tüccarın düşüşüdür. Bilgisayarınızın önünde fiyatın size göre hareket etmesi için yalvarırsanız, kendinize "Bu mantıklı mı?" Diye sormalısınız. Kolay giriş. Sakin ol. Duraklar koy. Bağırma.

İpucu 7: Çok fazla endişelenmeyin - heyecan zihni kararttığı için riski artırır.

İpucu 8: Çok fazla işlem yapmayın - sabırlı olun ve 3-5 iyi işlem bekleyin.

İpucu 9: "Büyük para" kazanma fikriyle ticaret yapmaya gelirseniz, mahkumsunuzdur. Bu zihinsel tutum, çoğu hesabı havaya uçurmanın nedenidir.

İpucu 10:Paraya odaklanmayın. Ticari işlemlerin uygun şekilde yürütülmesine odaklanın. Ticarete girmek ve çıkmak mantıklıysa, para kendi kendine bakacaktır.

İpucu 11: Paraya odaklanırsanız, finansal ihtiyaçları karşılamak için iradenizi piyasaya dayatmaya başlayacaksınız. Bu senaryonun tek bir sonucu var: tüm paranızı riski sınırlamaya ve karlarının artmasına izin vermeye odaklanmış tüccarlara vereceksiniz.

İpucu 12: Riski en aza indirmenin en iyi yolu ticaret yapmamaktır. Bu, özellikle düşük dalgalanma sırasında büyük bir gerçektir. Fiyat düzgün hareket etmiyorsa, ticaret yapmayın. Sadece arkanıza yaslanın, izleyin ve bir şeyler öğrenmeye çalışın. Bunu yaparak riski azaltma ve sermayenizi koruma konusunda daha aktif olursunuz.

13. İpucu:Haftada 5 gün işlem yapmanıza gerek yoktur. Haftada 4 gün işlem yapın, böylece işlem sırasında daha akıllı olacaksınız.

İpucu 14: Sermayenizin kaybını önleyin. Bu, zararı durdurmanız ve bazen piyasanın dışında kalmanız gerektiği anlamına gelir.

İpucu 15: Rahat olun. Bir pozisyon alın ve stop loss koyun. Ve piyasanın dışında kalmaya karar verirseniz, kimin umurunda? Sadece işini yap ve aktif olarak sermayeni savun. Profesyonel tüccarlar sürekli olarak küçük kayıplar yaşarlar. Amatörler işlerini kurtarmak için ümide ve bazen dua etmeye başvururlar. Hayatta umut çok olumlu bir şeydir. Ticaret dünyasında umut, bulaşan ve yok eden bir virüstür.

İpucu 16: Gece için “kırmızı” pozisyondan ayrılmayın.

17. İpucu:Yollarına çıktıkları sürece kazanan pozisyonları koruyun. Bırakın piyasa sizi son durağında dışarı çıkarsın.

İpucu 18: Para Yönetimi başarının sırrıdır. Ticaretinizi aşırı yüklemeyin. Ne kadar fazla yüklerseniz, her şey aleyhinize gittiğinde o kadar çok umut devreye girer. Ticaret umudu cilt için asit gibidir, ne kadar durgunlaşırsa sonuçlar o kadar acı verici olur.

İpucu 19: Stop loss koyduğunuzda tereddüt etmenin mantıklı bir nedeni yoktur.

İpucu 20: Profesyonel tüccarlar kayıpları kabul eder. Hata yapmak ve kaybı kabul etmemek hem hesabınız hem de zihniniz için zararlıdır.


İpucu 21:Bir zarara uğradığınızda, özellikle zarar küçük olduğunda, ne pahasına olursa olsun ticarete devam etmeyi unutun. Kendinize bir iyilik yapın ve küçük bir kayıp alarak kafanızı temizlemek için her fırsattan yararlanın.

İpucu 22: Bir pozisyonun sermayenizin% 2'sinden fazlasını aleyhinize olmasına asla izin vermeyin. Daha geniş pozisyon - daha sıkı bir duruş.

İpucu 23: 30 günlük trend hakkında fikir edinmek için günlük grafiği, günlük trend hakkında fikir edinmek için saatlik grafiği ve giriş noktalarını belirlemek için 5 dakikalık grafiği kullanın.

İpucu 24:Bir pozisyon almakta tereddüt ediyorsanız, bu gerekli olmayan bir güven eksikliğini gösterir. Sadece bir pozisyon alın ve stop loss ayarlayın. Tüccarlar her gün pozisyonlarda para kaybederler. Küçük tutun. İhtiyacın olan güven haklı olup olmaman değil, ne olursa olsun her zaman duracağın. Yani, aslında, durmanızı ve bu davranışı güçlendirmeye devam ederek bu "tetiği çekme" tereddütünü hafifletebilirsiniz.

İpucu 25: Kaybeden bir konuma eklemek, fazladan su alan batan bir gemiye benzer.

İpucu 26: Size giden bir pozisyona ekleyin.

27.İpucu:Adrenalin, egonuzun ve duygularınızın zihninizi bulandıracak bir noktaya geldiğinin bir işaretidir. Bunu anlayın ve kazançlarınızı korumak veya pozisyonu kapatmak için zararı durdurunuzu önemli ölçüde azaltın.

İpucu 28: Ticaret yapmamak için uygun fırsatları arayın.

İpucu 29:Çoğu zaman ürünü fiyat sıçramadan önce satın almak, ardından sıçradığında mevcut oyunculara satmak istersiniz. Bir sıçramadan sonra satın alırsanız, profesyonel tüccarların trendin gücünü test etmek için pozisyonlarını sattıklarını unutmayın. Onları, fiyatın yükseldiği seviyenin altına geri alacaklar - genellikle bir sıçrayıştan sonra satın alırken durduğunuz yerde. Açgözlülük, fiyat tekrar sıçradığında ve mevcut oyuncular bir kovalamaca başlatıp ürünü satın aldığında devreye girer. Trendlerin nasıl düzenlendiğini anlayın ve bunu bir pozisyon açıp kapatırken bir avantaj olarak kullanın.

İpucu 30:Aşırı özgüven, maddi yıkıma yol açar. Kayıpları "Buraya sadece zayıf eller koyuyorlar" gibi şeylerle gerekçelendirdiğinizde, böyle hissedersiniz. Kaybeden bir pozisyon tutmayın. Kayıpları azaltın. Onları her zaman geri alabilirsiniz.

İpucu 31: Ne yazık ki, bir hesapta başarısız olana kadar disiplin öğrenilmez. Ve bunu yapana kadar, başına gelemeyeceğini düşünüyorsun. Gösterge, kaybettiğiniz pozisyonları korumanıza ve bunu en dibe kadar akıllıca yapmanıza neden olan bu tutumdur.

İpucu 32: Kazançları her ay geri çekmek ve mevcut banka hesabınıza yatırmak iyi bir uygulamadır. Bu eylem, bunun bir işletme olduğunu ve işletmenizin her ay kar elde etmesi gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

İpucu 33:Profesyonel tüccarlar her zaman sermayelerinin küçük bir bölümünü tek bir pozisyona yatırırlar. Veya büyük bir pozisyon açarlarsa, riski sermayelerinin% 1-2'si ile sınırlarlar. Amatörler genellikle hesaplarının büyük bir bölümünü tek bir pozisyona koyar ve haklı olmaları durumunda ona “hareket etme imkanı” verir. Bu durum, hesaplarını yok eden duygular yaratırken, profesyoneller risklerini katı bir şekilde belirledikleri için karar verme ve kayıplarını sınırlama fırsatına sahip olurlar.

İpucu 34: Profesyoneller ve amatörler arasında daha fazla fark: Profesyoneller risk yönetimi ve sermaye korumasına odaklanır. Amatörler her ticarette ne kadar para kazanabileceklerine odaklanır. Profesyoneller her zaman amatörlerin parasını alırlar.

35.İpucu:Kahraman olmayın! Bu pazarda kahramanlar mağlup ediliyor. Kaybeden bir konuma para eklemek “kahramanca bir harekettir”. Forex piyasası kör bir cesaret gerektirmez, zarafet ve incelik gerektirir. Bir kahraman gibi davranmayın.

İpucu 36: Ne yazık ki, tüccarlar hesaplarını “havaya uçurana” kadar “kuralların” öneminin farkına varmazlar. Her şeyi kaybedinceye kadar, bunun çok önemli olduğu ve profesyonel ticaretin temel kurallarına uymanız gerektiği (zararı sınırlayın, kazancın artmasına izin verin, vb.) Sizin için net değildir.

İpucu 37:Piyasa kötü alışkanlıkları yoğunlaştırıyor… Başlangıçta kendinizi sermayenizin% 20'sine giden kaybedilen bir konumda bulursanız ve büyük bir yükseliş / düşüşün ardından dışarı çıkma fırsatı varsa, mahkumsunuzdur. Piyasa kötü alışkanlıkları yoğunlaştırır. Bir sonraki sefer bir pozisyonun% 20'lik bir kayba gitmesine izin verdiğinizde, sabırlıysanız ve yeterince uzun süre beklerseniz büyük bir hareketle (yükselme / düşme) tekrar dışarı çıkabileceğinizi düşünerek tutacaksınız. O zaman ürünün yenilenip yenilenmediği veya iyi bir haberin çıkıp çıkmadığı artık önemli değil. Hala sermayenizi korumanız gerekiyor. Mantıklı olsun ya da olmasın, riski daima durarak kontrol edersiniz.

İpucu 38: Ticaretinizden kim sorumludur?

Bu işte hiçbir şey elde edemeyen amatör bir tüccarın ayırt edici özelliği, kötü ticaretin nedeni olarak sürekli olarak kendisi dışındaki her şeyi suçlamasıdır. Profesyonel kulağa şöyle geliyor:

"Suçluyum çünkü bu pozisyon benim için çok büyük."

"Risk standartlarıma uymadığım

için suçluyum " "Suçluyum çünkü nasıl ticaret yapacağımı gerçekten bilmiyorum"

"Suçluyum çünkü piyasa oyuncularının paramı alabileceğini biliyorum ve öyle olduğumu biliyordum oraya gidiyor."

"Suçluyum çünkü ticarette riskler olduğunu biliyorum ve bu pozisyonu aldığımda onları yeterince tanımlamadım."

İpucu 39:Risk kontrolü kullanmayan ancak duygular tarafından kontrol edilen tüccar, parasını kontrol edilen ve uygun risk kontrolünü kullanan kişiye verir. Amatörler her zaman "Bu pozisyondan ne kadar para kazanabilirim?" Diye düşünür. Ve profesyoneller şunu beğendi: "Bu pozisyondan ne kadar para kaybedebilirim?"

İpucu 40: Bazen tüccarlar, kimsenin onlara bir sonraki iş gününde tam olarak ne olacağını söyleyemeyeceğini ve ne kadar para kazanacağınızı asla bilemeyeceğinizi fark ederler. O zaman size kalan tek şey, haklı olup olmadığınızı anlamak için ne kadar risk alacağınızı belirlemektir. Başarılı bir ticaretin anahtarı, ne kadar kazanabileceğinize değil, ne kadar riske girdiğinize odaklanmaktır.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!

Yorum Yap

Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!