Pocket Option Terminalinde Parabolik SAR Stratejisi ile Nasıl Ticaret Yapılır?

Pocket Option Terminalinde Parabolik SAR Stratejisi ile Nasıl Ticaret Yapılır?
Parabolik SAR, tek başına bir araç olarak değil, yalnızca kapsamlı ticaret stratejisinin bir parçası olarak dikkati hak ediyor. Parabolik SAR, tüccarların belirli bir varlığın gelecekteki kısa vadeli momentumunu belirlemesine yardımcı olur. Parabolik SAR, dur ve geri anlamına gelir.

Tek başına kullanıldığında yanıltıcı olabilir ve pazara girmek ve pazardan çıkmak için acele karar verilmesine neden olabilir. Parabolik SAR, istikrarlı bir trende sahip pazarlarda en iyi performansı gösterir. Bilgilendirilmiş kararlar vermek için diğer osilatörler ve göstergelerle birlikte kullanın. Popüler stratejilerden biri, Pocket Option terminalinde bulunan ADX filtreleme ile SAR stratejisinin birleşimidir.

Değişen piyasalarda dikkatli olun çünkü parabolik SAR ileri geri kamçılama eğilimi gösterir ve yanlış ticaret sinyalleri üretir. Wilder, mevcut eğilimin gücünün daha doğru bir değerlendirmesini elde etmek için ortalama yön indeksi (ADX) momentum göstergesinin kullanımıyla parabolik SAR'ın artırılmasını tavsiye etti. Tüccarlar ayrıca şamdan kalıplarını veya hareketli ortalamaları da hesaba katabilir. Örneğin, büyük bir hareketli ortalamanın altına düşen fiyat, parabolik SAR tarafından verilen bir satış sinyalinin ayrı bir onayı olarak alınabilir.


Cep Opsiyonu terminalinde Parabolik SAR nasıl kurulur?

Her şeyden önce, terminallerinize göstergeler ekleyin ve kısa vadeli ticaret için değişken bir varlık seçin. Tam bir mum grafiği oluşturan döviz çiftlerini seçmeniz gerektiğini unutmayın.

Önerilen ayarlar şunlardır:
  • LTCBTC'yi seçin – bu en iyi varlıktır;
  • zaman çerçevesini 15 saniyeye ayarlayın ve mum grafiğini seçin;
  • ADX göstergesini ve Parabolik SAR'ı ekleyin;
  • Parabolik SAR periyodunu 0.01'e ayarlayın.
ADX göstergesi, eğilimlerin güçlü yanlarını ve oynaklığını yansıtır. Endekslerden oluşur:
  • olumsuz;
  • pozitif;
  • yönlü olmayan.
Tüccarlar kırmızı ve yeşil çizgileri takip etmelidir. Sarı çizgi, düşüşün genel arka planına karşı büyümeyi işaret ediyor.


Sinyaller nasıl okunur?

Parabolik SAR göstergesi, varlığın grafiğinde (varlığın momentumuna bağlı olarak) fiyatın üzerine veya altına yerleştirilen bir dizi nokta olarak grafiksel olarak gösterilir. Varlığın trendi yukarı doğru olduğunda fiyatın altına küçük bir nokta, aşağı trend olduğunda ise fiyatın üstüne bir nokta yerleştirilir. Aşağıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi, noktaların konumu yön değiştirdiğinde ve ekranın karşı tarafına yerleştirildiğinde işlem sinyalleri üretilir.

Parabolik SAR, bir ADX göstergesiyle kullanıldığında geri dönüşleri tahmin edebilir ve gösterebilir. Bu nedenle, birçok tüccar, takip eden zararı durdurma emirlerini SAR değerinde yerleştirmeyi seçecektir, çünkü bunun ötesinde bir hareket, tüccarın ters yönde bir hareket öngörmesine neden olacak bir geri dönüşü işaret edecektir. Sürekli bir trendde, parabolik SAR genellikle bir tüccarın uzun vadeli bir trend sırasında meydana gelen geçici geri çekilmelerdeki bir pozisyondan durdurulmasını önlemek için fiyattan yeterince uzaklaştırılır ve tüccarın trendi uzun süre sürmesini sağlar ve önemli kazançlar elde etmek.

Yükseliş eğilimi sinyali, SAR dizisindeki bir kırılmadır: ADX yükselirken noktalar aşağı doğru hareket eder. Yeşil çizgi kırmızıyı keser.
Pocket Option Terminalinde Parabolik SAR Stratejisi ile Nasıl Ticaret Yapılır?
Noktalar yukarı hareket eder ve kırmızı çizgi aşağı iner.
Pocket Option Terminalinde Parabolik SAR Stratejisi ile Nasıl Ticaret Yapılır?
SAR noktalarından çizginin kısmen kesilmesi yanıltıcı bir sinyaldir. 15 saniye aralıklarla 10-15 mumla kontrol etmelisiniz. Sinyaller sıksa ve yatay kalıyorsa, durup net bir sinyal beklemelisiniz. ADX hatlarının davranışı da önemlidir. Örneğin, kırmızı ve yeşil çizgiler iç içe geçtiğinde, karar vermek için en uygun zaman değildir.
Pocket Option Terminalinde Parabolik SAR Stratejisi ile Nasıl Ticaret Yapılır?

Çözüm

ADX eğrileri, yanlış sinyallerin sayısını %20 oranında azaltırken, kalan %30, göstergenin azaltılmış hassasiyeti ile işlenebilir. Tüccarlar ayrıca şamdan kalıplarını veya hareketli ortalamaları da hesaba katabilir. Örneğin, büyük bir hareketli ortalamanın altına düşen fiyat, parabolik SAR tarafından verilen bir satış sinyalinin ayrı bir onayı olarak alınabilir.

Parabolik SAR, destek ve direnç seviyeleri bulma konusunda harika bir iş çıkarır. Göstergenin amacı, ticaret pozisyonunuzdan nerede çıkacağınız konusunda size bir görsel sağlamaktır. Gösterge ayrıca fiyata duyarlıdır, bu nedenle hisse senedi hızlandıkça gösterge bu hareketi buna göre tartabilir. Ayrıca, aşırı satım ve aşırı alım değerleri sağlayan osilatörler gibi diğer göstergelerin aksine, Parabolik SAR, durakları belirlemenize yardımcı olmak için burada. Bazı tüccarlar bunu hem girişler hem de çıkışlar için bir sinyal olarak kullanacak olsa da, aracın birincil amacı, bir ticaretten nerede duracağınız konusunda size yardımcı olmaktır. Bu nedenle, durdurma yönetimi için hızlı bir görsel yaklaşım arıyorsanız, parabolik SAR stratejisi harika bir başlangıç ​​noktasıdır.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!