Pocket Option'da güvenilir destek ve direnç seviyeleri nasıl bulunur?

Pocket Option'da güvenilir destek ve direnç seviyeleri nasıl bulunur?

Destek ve direnç seviyeleri, tüccarlar için çok yardımcı oluyor. Tabii ki, bir kez çizelgeye çizildiklerinde. Ve onları çizmek her zaman düşünüldüğü kadar kolay bir iş değildir. Destek ve direncin güvenilir olması için doğru işaretlenmesi gerekir.

Bu makalede, Pocket Option platformundaki destek ve direnç seviyelerini belirlemek için birkaç iyi yöntem öğreneceksiniz.

Anlatacağım yöntemler şu şekilde:

  • Yerel inişler ve çıkışlar
  • Çoklu zaman dilimleri
  • Hareketli ortalamalar
  • Fibonacci seviyeleri
  • Trend çizgileri

Yerel inişler ve çıkışlar

Yerel en düşük ve en yüksek seviyeler aracılığıyla destek ve direnç seviyelerini belirlemek için önce grafiğinizi hazırlamanız gerekir. Varlığı seçin, zaman dilimini seçin ve grafiğe bakın. En yüksek tepeyi ve en düşük dibi işaretleyin. ATH ilk olacak – Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi. ATL ikinci ekstremum olacak – Tüm Zamanların En Düşük Seviyesi.

Bir sonraki adım, grafikteki tüm zirveleri ve tüm dipleri işaretlemektir. Yükseliş trendinde, daha yüksek dipler (HL) ve daha yüksek zirveler (HH) olarak adlandırılacaklar. Düşüş trendi sırasında, daha düşük tepeler (LH) ve daha düşük dipler (LL) olacaktır.

Alçakları ve yüksekleri işaretleyen her yatay çizgi, aynı zamanda destek veya direnç görevi görür.

Tabloya bakalım. Yükseliş trendi sırasında, HL'ler destek seviyelerini ve HH'ler direnci temsil eder. Düşüş trendi sırasında, LH'ler direnç, LL'ler ise destektir.

Pocket Option'da güvenilir destek ve direnç seviyeleri nasıl bulunur?
Yerel düşükler ve yüksekler destek – direnç seviyeleri olarak hareket eder

Çoklu zaman dilimleri

Bu yöntem, daha yüksek zaman dilimlerinden destek ve direnç seviyelerini dahil etmenizi gerektirir. 15 dakikalık bir zaman diliminde işlem yaparken, 1 saatlik zaman dilimindeki desteği/direnci kontrol edin. Seviyeleri işaretleyin. Ardından 4 saatlik zaman dilimine gidin ve oradan seviyeleri 15 dakikalık grafiğinize koyun.

Daha yüksek zaman dilimlerinden gelen destek/direnç, daha düşük zaman dilimlerinden gelenlere karşılık geldiğinde, seviyeler çok daha güçlüdür.

Pocket Option'da güvenilir destek ve direnç seviyeleri nasıl bulunur?
Önemli fiyat seviyelerini belirlemek için birden fazla zaman dilimi kullanabilirsiniz.

Hareketli ortalamalar

Hareketli ortalamalar, destek ve direnç seviyelerini belirlemenin bir sonraki yoludur. Basit Hareketli Ortalama veya Üstel Hareketli Ortalama olabilir. Bu özel amaca en uygun olanı kontrol etmek için süreleri ayarlayabilirsiniz. 20 günlük veya 55 günlük hareketli ortalamayı deneyebilir ve nasıl çalıştığını kontrol edebilirsiniz.

Hareketli ortalamalar sadece dinamik destek/direnç görevi görür, bu da seviyenin hareketli ortalama hareketleriyle birlikte değiştiği anlamına gelir.

Düşüş trendi sırasında hareketli ortalamanın dinamik bir direnç seviyesi oluşturduğunu gözlemleyeceksiniz. Fiyat onu vurur ve sonra düşmeye devam eder.

Yükseliş trendi sırasında hareketli ortalama, dinamik bir destek seviyesi olarak hareket edecektir. Yine fiyatlar yaklaşıyor, belki ona dokunuyor, hatta kesişiyor ve sonra daha da yükseliyor.

Pocket Option'da güvenilir destek ve direnç seviyeleri nasıl bulunur?
Hareketli ortalama, dinamik destek veya direnç olarak çalışabilir. Burada EMA55 var

Fibonacci seviyeleri

Popüler Fibonacci seviyeleri de destek ve direnç seviyelerini tanımak için iyi bir yöntemdir. Döviz piyasasında en yaygın olarak kullanılanlar 0.382 ve 0.618'dir.

Büyük bir yukarı veya aşağı fiyat hareketini genellikle ilk hareketin büyük bir geri dönüşü takip eder. Ve çoğu zaman bu düzeltme Fibonacci seviyelerine kadar devam eder.

Aşağıdaki örneğe bakalım. Uzun süren düşüşün ardından fiyat, burada direnç olarak alınabilecek 0,618'e kadar geriliyor. Bu noktadan sonra fiyat tekrar düşüyor.

Pocket Option'da güvenilir destek ve direnç seviyeleri nasıl bulunur?
Popüler Fibonacci seviyeleri destek – direnç görevi görebilir

Trend çizgileri

Bir trend çizgisi çizmeyi planlarken, en az iki tepe veya iki dip belirlemeniz gerekir. Ancak, ne kadar çok olursa o kadar iyi. Birden fazla üst veya alt ile trend çizgisi daha iyi onaylanacak ve dolayısıyla daha değerli olacaktır.

Bir trend çizgisi, yükseliş trendi sırasında destek ve düşüş trendi sırasında direnç görevi görecektir. Fiyatlar bu çizgileri aşamayacak gibi görünüyor.

Yan bir trendde, trend çizgisi çok güçlü bir destek ve direnç yaratır, çünkü onlar bu seviyeleri defalarca test ederler.

Pocket Option'da güvenilir destek ve direnç seviyeleri nasıl bulunur?
Yükselen trend çizgisi destek görevi görür ve düşüş trendi çizgisi direnç görevi görür

Özet

Ticarette destek ve direnç seviyeleri çok önemlidir. Çeşitli şekillerde tanımlanabilirler. Bugün, bu amaç için yerel iniş ve çıkışların, çoklu zaman dilimlerinin, hareketli ortalamaların, Fibonacci seviyelerinin ve trend çizgilerinin nasıl kullanılacağını açıkladım.

İlkinden elde ettiğiniz sonucu doğrulamak için farklı bir yöntem kullanabilirsiniz. Seviyeler, onları bulmanın farklı yollarını kullanırken aynı kaldıklarında daha güçlü olarak kabul edilir.

Şimdi Cep Opsiyonu hesabınıza gidin ve fiyat tablosunda destek ve direnç seviyelerini bulmaya başlayın. Bu konu hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaşın. Aşağıda yorum bölümü var.

Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!