Pocket Option'de Fraktal Göstergesi ile İkili Opsiyon Ticareti Nasıl Yapılır?

Pocket Option'de Fraktal Göstergesi ile İkili Opsiyon Ticareti Nasıl Yapılır?

Fraktal kelimesi , teorik kesirli boyutlar kavramını doğadaki geometrik desenlere genişletmek için kullanıldığı karmaşık matematikten gelmektedir.

Daha büyük, daha kaotik fiyat hareketleri arasında meydana gelen yinelenen bir modele atıfta bulunan ticarette fraktalların nasıl kullanılacağını tartışacağız. "Fractal" kelimesi "kırılmış" veya "kırılmış" anlamına gelir. Bir ticaret aracı olarak, fraktallar göstergesi, Timsah göstergesinin yaratıcısı Bill Williams tarafından tanıtıldı. Williams Fraktal, dönüş noktalarını (yüksekler ve alçaklar) tespit etmeyi ve bunları oklarla işaretlemeyi amaçlayan bir göstergedir. Yukarı fraktallar ve aşağı fraktallar belirli şekillere sahiptir. Williams Fraktal göstergesi, kullanıcıların fiyatın hangi yönde gelişeceğini belirlemelerine yardımcı olur. Williams, Timsah ve Fraktal göstergelerinin birlikte kullanılmasını önerir. Fraktal timsahın dişlerinin üzerindeyse uzun bir sinyal olur ve fraktal timsahın dişlerinin altındaysa kısa bir sinyal olur.

Fraktallar göstergesi ticaret platformumuzda standart olarak gelirCep Opsiyon Terminali Fraktal gösterge indirmesini çalıştırmanıza gerek yoktur çünkü zaten sizin için orada olacaktır.

Yapmak isteyeceğiniz ilk adım, elbette, bu önemli göstergeleri çizelgelerinize atmak.

Bu, tüccarların model için avlanmasına gerek olmadığı anlamına gelir. Göstergeyi grafiğe uygulayın, yazılım tüm kalıpları vurgulayacaktır. Bunu yaptıktan sonra, tüccarlar acil bir sorun fark edecekler: bu model sık sık ortaya çıkıyor.


Görünüm ve ayar

Fraktallar bir alt veya üst gösterir. Temel fraktal gösterge en az 5 çubuktan oluşur. Yani, burada bir fraktal gördüğünüzde, onun ortaya çıkması için ne olmuş olabilir:
Pocket Option'de Fraktal Göstergesi ile İkili Opsiyon Ticareti Nasıl Yapılır?
Burada olan şey, fraktalın önceki fraktal için yeni bir tepe oluşturması ve bu nedenle mumlarda bir yukarı fraktalın ortaya çıkmasıdır.


Fraktallar nasıl kullanılır?

Bütün sihir burada gerçekleşir. Fraktallar en iyi şekilde diğer göstergeler veya analiz biçimleriyle birlikte kullanılır. Fraktallarla birlikte kullanılan yaygın bir doğrulama göstergesi timsahtır. Çoklu hareketli ortalamalar kullanılarak oluşturulmuş bir araçtır. Aşağıdaki grafikte, fiyatın ağırlıklı olarak timsahın dişlerinin üzerinde kaldığı (orta hareketli ortalama) uzun vadeli bir yükseliş trendi görülüyor. Trend yukarı olduğundan, satın alma sinyalleri oluşturmak için yükseliş sinyalleri kullanılabilir. Sistem girişler sağlar, ancak riski kontrol etmek tüccara bağlıdır.

Fraktallar, ticaret sistemi veya stratejisi için tek başına kullanılmamalıdır. Diğer göstergeler, osilatörler ve araçlarla birlikte kullanılması tavsiye edilir.
  • İlk olarak, tek yönde birçok fraktal, eğilimin gücünü gösterir. Başka bir deyişle, “oklar” size üzerinde pozisyon açabileceğiniz bir referans noktası verir.
  • İkincisi, gösterge zirveler için harika. Bu nedenle, fraktallara dikkat ederek çift üst, çift alt, baş ve omuzlar vb. tanımlayabilirsiniz.
  • Üçüncüsü, fraktal mevcut eğilimin tersine döndüğünü gösterebilir.


Fraktal Strateji Ticareti

Fraktalların tek başına kullanılması tavsiye edilmese de, bazı tüccarlar minimum vade süresi olan çok sayıda sözleşme satın almak için turbo rejimine başvurmaktadır.

Strateji basit:
  • CALL seçeneği, fiyat son yukarı fraktalı aşarsa satın alınır.
Pocket Option'de Fraktal Göstergesi ile İkili Opsiyon Ticareti Nasıl Yapılır?
  • Aksine, PUT seçeneği, fiyat son alt fraktalın altına düştüğünde satın alınmalıdır.
Pocket Option'de Fraktal Göstergesi ile İkili Opsiyon Ticareti Nasıl Yapılır?
Son kullanma süresi minimumdur - bir mumun oluşum süresi.

Kısa vadeli fraktalları uzun vadeli olanlar yönünde ticaret yapın. Daha büyük yükseliş trendleri sırasında uzun ticaret sinyallerine ve daha büyük düşüş trendleri sırasında kısa ticaret sinyallerine odaklanın.

Fraktallar Hakkında Daha Fazla Öneri:
  • Fraktallar en iyi diğer göstergeler veya stratejilerle birleştirilir. Bunlara ayrı ayrı güvenilmemelidir.
  • Fraktallar gecikmeli göstergelerdir.
  • Grafiğin zaman periyodu ne kadar uzun olursa, tersine çevirme o kadar güvenilir olur. Ayrıca, zaman periyodu ne kadar uzun olursa, üretilen sinyal sayısının o kadar düşük olduğuna dikkat etmek de önemlidir.
  • Fraktalları çoklu zaman dilimlerinde çizin.
Fraktallar, diğer göstergeler ve tekniklerle birlikte kullanıldığında yararlı araçlar olabilir. Fraktallar birçok farklı şekilde kullanılabilir ve her tüccar kendi varyasyonunu bulabilir. Bir timsah göstergesi kullanmak bir seçenektir ve bir diğeri Fibonacci düzeltme seviyelerini kullanmaktır.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!