Pocket Option'de Karlarınızı Nasıl En Üst Düzeye Çıkarır ve Riskleri Nasıl Azaltırsınız?

Pocket Option'de Karlarınızı Nasıl En Üst Düzeye Çıkarır ve Riskleri Nasıl Azaltırsınız?

Riski Azaltmak ve Karları Artırmak için 2 İkili Opsiyon. Bu, iki yönlü veya korunan ticaret olarak adlandırılır ve aynı varlıkta iki ikili opsiyon pozisyonu almayı içerir. Riski azaltma ve kazancınızı ikiye katlama potansiyeline sahiptir. İşte nasıl yapılacağı. %80 ödemeye sahip alım ve satım opsiyonlarını varsayalım.

Adım 1. İlk Ticaret

Herhangi bir ikili opsiyon ticareti gibi, bir varlık seçin ve yönünüzü seçin. Fiyatın, düşüş trendinin sona erdiğini ve fiyatın yükselmeye başlayabileceğini gösteren azalan bir trend çizgisinin üzerine çıktığını varsayalım. Bir arama seçeneği satın alın.

Fiyat lehinize işlemeye devam ederse, hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Yeni yükseliş trendine bir trend çizgisi çizin ve fiyat bu trend çizgisinin üzerinde kaldığı sürece yapacak başka bir şeyiniz yok çünkü opsiyonunuz parada sona erecek.

Fiyat yükseliş trend çizgisinin altına düşerse, başka bir işlem yapmanız gerekir.


Adım 2. Ticarete Karşı

Fiyat lehinize ilerlediği için arama seçeneğindesiniz. Ardından, bir düzeltmeyi veya hatta potansiyel bir düşüş trendinin başladığını gösteren trend çizgisini kırar. Artık çağrı ticaretimizin parada bitip bitmeyeceğini bilmiyoruz. Bu nedenle, fiyat trend çizgisinin altına düştüğünde bir satım opsiyonu alırız. Bu şekilde fiyat düşmeye devam ederse satım opsiyonundan kar edeceğiz.

Senaryolar
  • Fiyat ilk işlemde yükselmeye devam ederse, ikinci işlem olmaz. Fiyat lehinize koştu ve 100 dolarlık bir yatırımla 80 dolar kazandınız.
  • İlk işlem anında paradan çıkar ve size karşı eğilim göstermeye devam ederse, hiçbir şey yapmazsınız. Rotayı tersine çevirebilir ve 80$'lık bir kar üretebilir veya parayı bitirirseniz 100$'ı kaybedersiniz.
  • Bir geri dönüş varsa, ikinci bir işlem yaparsınız:
Fiyat, aramanın kullanım fiyatının üzerinde ve satışın kullanım fiyatının altında biterse, her iki işlemde de net 160$ (yatırım yapılan 200$) kazanırsınız.

Fiyat, çağrı grevinin altında biterse, çağrıda 100$ kaybedersiniz. Ancak fiyat, satış fiyatının altında olacak ve 80$'lık bir kârla sonuçlanacaktır. Böylece, orijinal arama ticaretinde riske atılan 100$'a kıyasla yalnızca 20$ kaybedersiniz.

Fiyat, satımın grevinin üzerinde biterse, satımda 100$ kaybedersiniz, ancak fiyat, çağrının grevinin üzerinde olacak ve 80$'lık bir kârla sonuçlanacaktır. Bu nedenle, yalnızca tek bir alım satım işlemi yapmış olsaydınız, 100$'a kıyasla yalnızca 20$ kaybedersiniz.

Oldukça nadir bir olay olurdu, ancak her iki işlemde de kaybetmeniz mümkün. Fiyatın, çağrının sona erme anında çağrı grevinin altında kamçı kesmesi ve işlem yapması ve ardından o sona erme tarihinde satım fiyatının üzerine çıkması gerekir. Bunun gerçekleşmesi olası değildir, ancak mümkündür. Bunu önlemek için, aramayı satın aldığınız fiyat ile satın aldığınız fiyat arasında bir miktar mesafe olduğundan emin olun.


Son düşünceler

Fiyat, arama fiyatınız ile satış fiyatınız arasında kalırsa strateji işe yarar. Alım ve satım fiyatı arasındaki alan ne kadar büyükse, bu senaryonun gerçekleşme olasılığı o kadar yüksek olur. Eğer alım ve satımınız EUR/USD'de sadece 5 pip farkla duruyorsa, bu fiyatın yerleşmesi için çok küçük bir alandır. Ama alım ve satımınız 30 pip fark ederse, bu, fiyatın oturması için daha geniş bir alan sağlar. içinde, her iki işlemde de karla sonuçlanma olasılığı daha yüksektir.

İlk işleminiz para açısından çok uzaksa ve paranızın süresinin dolması olası değilse, ikinci bir işlem yapmak için gerçek bir neden yoktur. Mevcut momentuma ters düşen ikinci bir işlem yapmaktansa, bir işlemde sadece %80'inizi almak daha iyidir.

Sadece fiyat tersine dönüyor gibi görünüyorsa ikinci ticareti yapın – trend çizgileri burada faydalı bir araç olabilir – çünkü bu şekilde bahislerinizi hedge etmiş olursunuz. Tersine çevirme nedeniyle, ilk ticaretin karlı olup olmayacağı bilinmiyor, bu nedenle ters yönde ikinci bir ticaret yaparak, yalnızca biri parayla bitirirse riskinizi azaltır ve her ikisi de parayla bitirirse ikiye katlarsınız.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!