Pocket Option'de Ters Ticaret Stratejisi Nasıl Kullanılır?

Pocket Option'de Ters Ticaret Stratejisi Nasıl Kullanılır?
Geri dönüşler finansal piyasalarda hayatın bir gerçeğidir. Fiyatlar her zaman bir noktada tersine döner ve zaman içinde birden fazla ters ve aşağı dönüşler olacaktır. Geri dönüşleri görmezden gelmek, beklenenden daha fazla risk alınmasına neden olabilir. Bir geri dönüş başladığında, bunun bir geri dönüş mü yoksa bir geri çekilme mi olduğu net değildir. Bir kez tersine çevrildiği belli olduğunda, fiyat zaten önemli bir mesafe kat etmiş olabilir ve bu da tüccar için büyük bir kayıp veya kar erozyonu ile sonuçlanabilir.

Tersine çevirme stratejisinin temel prensibi fiyat yönünde satın almaktır. İşlemler daha düşük zaman dilimlerinde ve sık sinyallerde yapılabildiğinden ikili opsiyonlar için idealdir. Strateji üç güçlü gösterge üzerine kuruludur: Bollinger Bantları, MACD ve SMA. Tüm bu araçları Pocket Option terminalinde bulabilirsiniz.


Grafik ve göstergeler nasıl kurulur?

Ters alım satım stratejisiyle çalışmak için bir mum grafiği etkinleştirin ve USD veya kripto para birimleri gibi oldukça değişken varlıklarla işlem yapın.

Gösterge ayarlarına gelince:
  • MACD için varsayılan parametreleri kullanın;
  • Bollinger Bantları için periyot 22 ve sapma 2'yi kullanın;
  • SMA için 10. dönemi kullanın.
Uzmanlar, tersine çevirme stratejisi için 15 dakikalık bir zaman aralığı tavsiye ediyor. Onunla başlayabilir ve daha sonra değiştirebilirsiniz.


Ters ticaret stratejisi nasıl uygulanır?

Her şeyden önce, fiyatın güçlü bir şekilde hareket etmesini beklemelisiniz: tüm mumlar aynı renkte olacaktır. 4-5 tane mumun oluşmasını bekleyin. Neden, iki önemli sorunuz var: trend devam edecek mi ve ne zaman bir opsiyon satın alabilirsiniz?

Ticaret, fiyat geri dönüşlerinden sonra yamalar halinde yapılır. Grafikte görmek için 15 dakikadan 5 dakikaya geçiş yapın. Yanlış sinyaller de bir gerçektir. Bir gösterge veya fiyat eylemi kullanılarak bir tersine dönüş meydana gelebilir, ancak ardından fiyat hemen önceki trend yönünde hareket etmeye devam eder.
Pocket Option'de Ters Ticaret Stratejisi Nasıl Kullanılır?

Tersine çevirme ticaret stratejisiyle sözleşmeler nasıl satın alınır?

Her şeyden önce, ticaret terminalinizi kurun ve ardından 15 dakikalık zaman diliminde dürtü hareketini bekleyin. Grafikte birkaç mum göründüğünde, daha düşük bir zaman aralığına (5 dakika) geçin.
  • ÇAĞRI mumlar yukarı hareket eden Bollinger Bantlarının üzerinde olduğunda. Fiyat MA (10) üzerinden yukarı yönde sıçradı. MACD grafiği sıfır seviyesinin üzerindedir;
Pocket Option'de Ters Ticaret Stratejisi Nasıl Kullanılır?
  • Mumlar aşağı hareket eden Bollinger Bantlarının altındayken PUT. Fiyat MA'dan (10) aşağı yönde sekti. MACD grafiği sıfır seviyesinin altında.
Pocket Option'de Ters Ticaret Stratejisi Nasıl Kullanılır?
Son kullanma süresi, alt zaman diliminde üç çubuğa eşit olarak ayarlanır.

Ters dönüş, bir varlığın fiyatındaki trend değişikliğidir. Geri çekilme, trend içinde bir karşı harekettir ancak trendi tersine çevirmez. Bir yükseliş trendi, daha yüksek salınım zirveleri ve daha yüksek salınım düşükleri tarafından yaratılır. Geri çekilmeler daha yüksek dipler yaratır. Bu nedenle, tüccarın izlediği zaman diliminde fiyat daha düşük bir düşüş yapana kadar yükseliş trendinin tersine çevrilmesi gerçekleşmez. Geri dönüşler her zaman potansiyel geri çekilmeler olarak başlar. Sonunda hangisinin ortaya çıkacağı, başladığında bilinmiyor. Tüccarlar, bir geri dönüş öncesinde trendle uyumlu olan pozisyonlardan çıkmaya çalışırlar veya geri dönüşün gerçekleştiğini gördüklerinde çıkarlar.

Cep Seçeneği, tüccarlara başarılı ticaret stratejisi oluşturmak için eksiksiz bir araç seti sunar.
Thank you for rating.
YORUM YAZIN Yanıtı İptal Et
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!
Yorum Yap
Lütfen adınızı giriniz!
Lütfen doğru bir e-posta adresi girin!
Lütfen yorumunuzu giriniz!
G-recaptcha alanı zorunludur!